'Yes! We beginnen een brouwerij!' - Deel 1
Een top idee dat we in 2013 hadden. Wie? Mijn schoonvader Wiel, schoonbroer Elmar, kameraad Patrick...
Lees verder
Onze brouwzaak onderging een flinke upgrade; er werden afwasbare voorzetwanden geplaatst, riolering werd aangelegd, er werd een eigen stroomaansluiting gerealiseerd en er werd een bouwkundig onderzoek gedaan naar de maximale vloerbelasting.
Was dat alles? Nee hoor. Omdat er geen gas aansluiting in het gebouw was en het aanleggen ervan ook niet was toegestaan, moesten we gaan werken met elektrische stoomgeneratoren om onze brouwketels te verhitten. Dit leek toen een slecht idee want gas was veel goedkoper. Inmiddels ingehaald door de werkelijkheid zijn we nu blij dat we geen gas hebben.
Door de leegte op onze bankrekening waren we aangewezen op voornamelijk gebruikte machines en zo kwamen we door het hele land. In Overijssel kochten we ons tweedehands brouwhuis, in Apeldoorn de conische vergistingtanks, in Limburg kochten we de flessenvuller en in de Voerstreek een dozen-plak-machine.
Sommige zaken wilden we nieuw kopen en zo kochten we een reiniging-installatie in Tsjechië en de stoomgeneratoren en een etiketteermachine in Italië.
Met kunst- en vliegwerk hebben we deze spullen allemaal in Kerkrade gekregen en met nog meer maatwerk uiteindelijk binnen in onze brouwzaal. Want zo’n historische locatie is natuurlijk schitterend, maar nooit gebouwd om er een brouwerij in te vestigen! Trapje op, trapje af, de ene deur smaller en lager dan de andere, en een hoek van negentig graden om de brouwzaal in te komen: allemaal niet makkelijk met machines en installaties van behoorlijke afmetingen.
Maar toen al dit werk verzet en het leed geleden was keken we om ons heen en beseften we dat we een fantástische brouwerij neergezet hadden. Wat een juweeltje en precies zo hadden onze dromen er sinds 2013 uitgezien!
In onze brouwerij brouwen we heerlijke bieren: seizoensbieren, bierstijlen die we willen uitproberen en recepturen voor opdrachtgevers. En al dat lekkers kan in ons proeflokaal geproefd worden of in onze abdijwinkel gekocht. De afwisselende werkzaamheden in productie, horeca en retail zijn een constante leerschool en geven elke dag veel plezier.
Een brouwerij stichten is dus een zinvolle investering?
Financieel: nee, er zijn echt betere alternatieven om geld mee te verdienen.
Emotioneel: absoluut! Als je je dromen niet alleen droomt maar ook realiseert gaat een wereld voor je open. Niet in de laatste plaats door alle mensen die je ontmoet en/of de mensen die je al kent en op een andere manier nieuw leert kennen.
Nog steeds elke dag maar zeker in deze periode hebben we veel gehad aan vrienden, familie, bekenden en bezoekers die allemaal hielpen met ideeën, oplossingen inzichten en bijdragen in de vorm van hard werken zonder vergoeding.
Alleen door deze hulp konden we onze brouwerij realiseren. En wat zijn we er blij mee!
Controleer de volgende velden: